Ścieżka dydaktyczna

JuraPark Bałtów od początku swego istnienia stara się utrzymywać wysokie standardy naukowe. Potwierdzeniem tego faktu są patronaty naukowe takich instytucji jak Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie, Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytet Śląski.

JuraPark (park dinozaurów) zajmuje obszar 3,5 ha. Na jego terenie znajduje się obecnie ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości. Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Do grona naszych konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy zajmują się rekonstrukcją prehistorycznego świata.

Park dinozaurów z lotu ptaka

Park zwiedzamy poruszając się wzdłuż ścieżki dydaktycznej, która w przejrzysty sposób została podzielona na okresy geologiczne. Wzdłuż niej ustawiono liczne tablice, które w czytelny sposób obrazują miliony lat ewolucji życia na naszej planecie. Na szczególną uwagę zasługuje odtworzenie scenki, zainscenizowanej na podstawie odkryć w Gagatach Sołtykowskich przez G. Gierlińskiego i G. Pieńkowskiego z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Na terenie kamieniołomu odkryto tam tropy stada 6 zauropodów broniących się prawdopodobnie przed dwoma drapieżnikami - dilofozaurami. Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego.

JuraPark Bałtów, ze względu na dokonane tutaj odkrycia jest główną placówką Transeuropejskiego Dinoparku w Polsce. Transeuropejski Dinopark to ogólnoeuropejski projekt edukacyjno – turystyczny, który ustanawia sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów w miejscach, gdzie zostały one znalezione.


Plac zabaw

Plac zabaw przygotowany został z myślą o najmłodszych.
Bogato wyposażony w nowoczesne i zarazem bezpieczne urządzenia (np. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, przeplotnie) oraz ogrodzony teren stanowi idealne miejsce , aby dać upust dziecięcej energii. Mali „łowcy dinozaurów” mają możliwość odkopania ukrytego w piasku szkieletu straszliwego T-rexa oraz sfotografowania się w paszczy „bestii”. Specjalnie przygotowane „pieczary” dają schronienie dzieciom oraz ich dorosłym opiekunom.

Plac zabaw w JuraParku

 

Polub nas na facebooku

 


Oferta dla szkół:
Do pobrania
Ważne informacje
Kontakt:
Kontakt

 


Bałtowski Kompleks Turystyczny

27-423 Bałtów 8a, woj. świętokrzyskie

tel. 41 264 14 20, 41 264 14 21